tuberkuloos? 31.01.02 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

tere!

sooviksin teada, kas pigistus rinnus, pidev röga kurgus, raske hingata, kuiv köha, vahel 37-2 palavik, v6ivad olla tuberkuloosi nähud?

kas vereproov peaks näitama selle haiguse olemasolu?

(veri on korras). kas kuulamise teel on võimalik tuberkuloosi määratleda.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kopsutuberkuloosi diagnoositakse röntgenpildi järgi ja tuberkuloositekitajate leidmisel rögas. Kuna kaebused on mittespetsiifilised ja verepilt samuti, siis nende järgi tuberkuloosi diagnoosida ei saa.