liighigistamine ,eriti näguja ka terve keha 16.09.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

miks ma higistan meeletult ,see on hooti...eriti nägu ja juuksed ja terve keha ,..ei saa meikida ega soenguid teha,väga ebamugav tunne

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Endokriinhaigustest on liighigistamise põhjuseks kõige sagedamini kilpnäärme ületalitlus - seega oleks asjakohane kilpnäärme hormoone kontrollida. Mõnikord võib higinäärmete tööd mõjutada ka suhkurtõbi, harva kasvuhormooni liig. Enamasti ei ole liighigistamisel hormonaalset põhjust ja sageli jääb põhjus ka ebaselgeks. Kui higistamine tõepoolest elu segab, tuleks perearstiga nõu pidada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.