Üldine 17.01.06 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere doktor.Olen 28 a ühe lapse ema ja muidu terve inimene.Elan välismaal ja ei tiku iga väikse asja pärast arstile seega küsin teie käest mõnigaid küsimusi.Minu pärak sügeleb juba pool aastat lihtsalt sügeleb ja siis sügan seda toalett paberiga ja olen ka vaadanud väljaheidet ei midagi olulist ei mingeid usse kõik nagu korras....Süda see vahest hommikuti lööb nii kiiresti et tahaks nagu välja hüpata..ükskord käisin hambaarstil ja kui arst tegi süsti et valu kaoks tundsin et öhku jääb väheks sest süda hakkas nii kiiresti lööma......Temperatuur.....Juba aastaid on minu keha temp..olnud 37.5 ja vahest ma tunnen seda sest nõrk on olla aga vahest ei tunne ja panen kraadiklaasi lihtsalt alla ja on ikka palavik......No nii paar küsimust ongi valmis kui te olete nii kena ja kirjutaksite mulle vastu aga palun ärge öelge et pean perearstile minema mul pole seda siin....Enda kohta veel suitsetan ja joon kohvi ainult hommikuti...töö on seisev mõnikord 9h päevas ja sõidan ka jalgrattaga.Haigusi pödenud ei ole ja üldiselt terve äkki on asi et vanadus hakkab tulema? Head päeva teile ja ootan teie kirja.....tänan

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Mõtlesin nädal aega mida saaks soovitada peale arsti külastuse, kuid välja ei mõtle. Nagu palju kordi varem nüüda ka Teie vastusena annan mõista, et inimese kehalise vaevuse nagu valu, palavik, sügelus, paha olla jne jne. võib olla kehaline haigus mida on võimalik analüüside ja proovidega kinnitada ja seejärel ravi määrata. Teine rühm haigusi on seotud psüühhikaga, see ei tähenda, et kahtlustan teil mõnda "hulluhaigust", kaugeltki mitte. On olemas üks seisund mida ladina keeli nimetatakse "Pruritus ani" või anaalpruuritus. Ma täpselt ei tea kuidas see mittemeedikule kõlalt tundub, kuid selle haiguse puhul ei saa leida mingit ussi, pärmseent, kõrget veresuhkrut, hemorroidi, ülitundlikust pesupulbritele jm. Arsti mõte aga esmasel kohtumisel Teie vaevusega patsiendil liigub aga just nende loetletud haiguste suunas, mille üheks tunnuseks võib olla sügelus päraku kandis.
Soovitan nõu pidada apteekriga, kes leiab midagi käsimüügi vahenditest mis leevendaks sügelust. Eestis on terve rida vahendeid olemas, küllap ka seal maal kus viibite.
Vanadusega on nii, et iga patsient on täpselt nii vana kui ta ennast tunneb. Mõni ei saagi vanaks ja teised on juba vanad lapseeast alates. Tavaliselt on kuskil 80 eluaastat see piir kus võime rääkida mõningatest vananemise tunnustest. Sinna aga on Teil aega üle 50 aasta. Loodan, et leiate oma muredele lahenduse, kas apteegist või siiski arsti külastades, et see 50 aastat oleks ikka inimväärsem.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi