Menstruatsiooni algus 14ndal päeval 03.05.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on menstruatsioonid olnud aastaid väga korrapärased. Täpselt 25 päeva vahet ja menstruatsioon kestnud u 5 päeva. Rasestumisvastaseid vahendeid ei kasuta. 8a olnud sama partner.
Nüüd sel kuul sain ägeda põskkoopapõletiku ja tarvitasin antibiootikume 7 päeva. Menstruatsioon algas koheselt koos antibiootikumide tarvitamisega 14.päeval, mis on minu jaoks tavapäratu. Menstruatsioon kestis 7 päeva. Täna on 9 päev ja taaskord hakkas kergelt määrima. Päris menstruatsiooniks seda nimetada ei saa, sest määrib õrnalt roosakalt. Kas peaksin end laskma üle vaadata või on see pigem mööduv?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Tsüklihäiret võis põhjustada nii äge põletik kehas kui antibiootikumid. Kui veritsus ei ole rohke klompidena, vaid pigem määriv, vähene, siis kohe midagi teha ei ole vaja. 1-2 kuuga peaks tsükkel taas tavapärane olema.
Kui teil paari kuuga tsükkel ei reguleeru, siis on soovitav kontrolli minna.