kõhu valud ja ebamugavsed 23.04.24 / Perearst

Külastaja küsib:

küsingi kas see on normaalne või mitte et mul on ebamugavused kõhus ja ülakõhus on valud

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Inimese tervisevaevused, sealhulgas ka kõhuvalud võivad olla tingitud haigusest või organi talitlushäirest. Selle korral on vaevused, kuid haigust ei ole. Tähtis on normaalne söömine 3 korda päevas, eriti hommikusöök, krõpsude vältimine.
Kui vaevus teeb muret, siis on mõistlik taas pöörduda perearsti vastuvõtule.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi