Röntgen 02.05.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen väga mures. Sain rasedusest teada väga hilja (12 ndl paiku), veidi enne seda (umbes 8-9 ndl) tehti röntgenpilt randmest ja sõrmedest. Kas ja kui palju see võis kõhubeebit mõjutada? Käisin ära ka I trim ultrahelis ja kõik oli korras.
Kas on põhjust muretsemiseks või on käest tehtud pildi mõju lootele pigem väiksemapoolsem? Olen väga nõutu ja hirmul :(

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kindlasti ei ole vaja muretseda, sest tänapäeva tavaliste röntgenuuringute kiirguskoormus on üliväike ja lootele kahjustavat toimet ei ole.