Mis on hooldusravi?
Hooldusravi hõlmab tervishoiu- ja hoolekandeteenuseid, mida osutatakse haigele, kellel on püsiv tervisekahjustus ja väljakujunenud funktsionaalne häire, kellel puudub perspektiiv tervenemiseks ning toimetulekuvõime oluliseks paranemiseks.
Hooldusravi puhul on oluline arsti saatekiri. Seda ravi osutatakse nii statsionaarselt hooldushaiglas kui ka ambulatoorselt koduõenduse kaudu, vahendab Naistemaailm Tervis Plussi.
Kodune õendusabi hõlmab teenuste kogumit, mida osutatakse ägeda haiguse paranemisperioodis oleva, kroonilist haigust põdeva või piiratud funktsionaalse võimekusega patsiendi raviks ja/või efektiivsemaks toimetulekuks kodus. Hooldusravi eesmärk on patsiendi parima võimaliku elukvaliteedi ning toimetuleku saavutamine ja säilitamine. Hooldusravi sihtgrupiks on patsiendid, kes vajavad õendusabi, kuna ei saa endaga iseseisvalt hakkama kroonilisest haigusest tingitud funktsionaalsete häirete ja puuete tõttu. Enamasti on tegemist üle 65aastaste inimestega.
Ajaloo vältel on püsiva tervisekahjustusega või vanuse tõttu enesega mitte toime tuleva inimese eest hoolt kandnud eelkõige pere või suguvõsa. Tänapäeval on aga arenenud riikides hooldusravist saanud sotsiaalpoliitika, sest vanemaealiste osakaal on eluea pikenemisega tunduvalt suurenenud ning peremudelid ajaga muutunud.
Kas see artikkel oli kasulik?