Raseduseaegsed veenilaiendid ja valu veenides 30.04.24 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mure on veenidega ühel jalal. Eelmise raseduse tekkis alles 3-ndal trimestril kuid praeguse rasedusega juba 2-sel trimestril, kus kõht on alles väike. Säärel algab ulatusliku ämbliku veenide kogumikuga ja liigub mõõda jalga üles, pildilt on ka näha, et põlve kõrguselt veen kobrutab. Ulatub kuni kubemeni, kus see teeb ka valu. Hetkel veel kubemes paistes ei ole nagu eelmine kord.
Arst soovitas mul kanda tugisukapükse, kuid probleem on selles, et rasedate tugisukad on kõhuga kandmiseks. Proovisin neid praegu jalga ja eesmine kõhuõmblua soonib kumbemesse ja tekitab veel rohkem valu ning on kõhust lotendavad.
Kas ma võiksin kanda kuni kintsuni tugisukkasid? Kas sellest on abi, kui kubemes on ka probleem? Või mida te soovitate. Kuna suvi on ka tulemas siis milliseid saaksin kanda suvel palavaga.

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Raseduse ajal on ootuspärane, et veenilaiendeid tuleb juurde. Õnneks, pärast imetamise lõppu, väga palju siiski taandub ja taastub enam vähem endine olukord.
Kompressioontootena soovitame midagi, mis kata nii labajala kui ka kogu varikoosi - nii sukad kui ka sukkpüksid on võimalikud.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg