Juuste väljalangemine 22.07.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!

Probleem on mitmed kuud kestnud juuste väljalangemisega, ei ole COVID-iga seotud. Palun nõuandeid, milliseid vereproove võiks teha, et põhjust välja selgitada.
Šampoonid, toidulisandid, nõges, takjajuur jm ei ole muutnud olukorda paremaks.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Arstlik läbivaatus, kaasuvate probleemide kaardistamine. Täisveri, kilpnäärmetalitlus, raud, ferritiin, transferriin, foolhape, D vitamiin, ALAT, kreatiniin jt analüüsid.
Juuste elutsükkel võib olla ka selline, et iga 2-3 a tagant tekib massiline väljalangemine, siis olukord taas normaalne. Seda kõige selgitab ja räägib Teie perearst.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi