Parema jala pahkluu 25.07.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul on uriini väljutamisega juba pikemat aega mure. Teelusika täis või veidi rohkem vaid niriseb. Natukese aja möödudes on uus soov minna wc aga ikka ei midagi rohkemat. Nüüd on tekkinud tursed,põlved käsivarred ja lähiajal tekkis turse parema jala pahkluule.Jalg on vasakust mitmeid kordi suurem. Sinna paremasse jalaga tekib pidevalt Roospõlendik mis ei allu antibiootikumile,algab ja ikka uuesti ja uuesti. Olen võtnud kaalus 35kg juurde 2 aastaga. Perearst kirjutas veeväljutajat aga see ei aita mind soovitas 4tbl korraga võtta,ikka ei mõju. Teelusikast ehk supilusikani aga mitte rohkem. Ikka saadab perearst mu minema kuna kõik on korras aga mu tervis pole korras. Mul hakkavad juba valutama vasaku kehapoole puusa ja õlaliiges. Mismoodi ma edasi peaksin mõtlema,kuhu saatekirja küsima?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Perearst vaatab Teid veelkord üle, uuringud. Vajadusel suunamine nt sisearsti vastuvõtule. Uurida veenide talitlust, kõhukoopa elundite seisund, võimalikud verevoolu takistavad haigused jm. Ühe jala turse on sagedamini seotud veenide, lümfiteede normaalse talitluse häirega. On, millele mõtelda, mida uurida ja ravida.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi