glükoos paastuseerumis/-plasmas 21.09.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Veeniverest tuvastati glükoos paastuseerumis/-plasmas näit 1,6mmol/L
Samuti tuvastati puukborrolioos ja mitmed muud näidud olid alla normi, ainult kaalum oli üle normi.
Kas see glükoosi näit võib olla seotud borrolioosiga ja kas ma peaks oma tervise pärast muret tundma? Kuidas seda näitu kõrgemale ajada, muideks, söön nagu loom ja kehakaal seisab, 3-4x päevas söön magusat, lihtsalt tunnen vajadust selle järgi. Üldine seisund on pidev väsimus ja külmetushaiguse sümptomod episooditi (peavalu, silmad valutavad, liigesed, lihased ja natuke füüsilist ajab kohe higistama, nagu näiteks pesu kuivama panek) terve oma teadliku elu on mind igasuguste valude ja kehva enesetunde puhul aidanud pigem paratsetamool, nüüd aga ibumetiin.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Igaks juhuks tuleks esmalt tehtud analüüsi korrata. Glükoosi väärtusel 1,6 mmol/l ei ole inimene enamasti teadvusel või tunneb ennast äärmiselt halvasti. Borrelioosiga selline veresuhkru näit seotud ei ole. Võiksite oma perearstiga nõu pidada, et asjas selgusele jõuda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.