Neerufunktsiooni analüüs 07.05.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Kas neerufunktsiooni analüüs, kui kreatiniin on nomris 82, kuid egfr (crea ckd-epi) alla normi madalam 81,53. Kas sellest võib järeldada midagi?
Põhjus miks antud analüüse andsin. Ca kuu aega naha, peamiselt käte ja jalgade kollakaks muutumine, kihelus. Silmamunad ei ole kollased. Tunnen vähenenud urineerimist, mis ei ole seotud joodud vee kogustega ja tuima tuikamist neerude piirkonnas. Maksa näitajad ja bilirubiin korras. Samas esineb ka liigesevalu. On diagnoositud automimmuunne türeiodiit ca 3 aastat tagasi. Sjõgreni sündroomi kinnitamata kahtlus va aasta ja viimasel ajal luupuse sümptomid, mida edasi reumatoloogi juures uuritakse.
Peamine küsimus hetkel on kas egfr näitaja üksi viitab neerufunktsoooni häirele? Või kui kreatiniin on normis, siis ei viita see millelegi?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ärge muretsege, neerudega on hetkel kõik korras. eGFR langus alla 50 oleks paha, Teie tulemus on normi piiril. Soovitan puhast joogivett u 1 l päevas. Ja koostöö oma arstidega, uuringute jätkamine.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi