Kuidas puhastada, kui peenis on liiga väike? 24.08.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist

Sain hiljuti teada, et mul on fimoos. Üritan siin teha neid venitamisi, sest opile nagu ei tahaks. Tabasin ennast järsku mõttelt, et kuidas ma üldse puhastama pean kui ta on nii väike?

Pole otseselt mõõtnud, kui ta on jäigalt vast 10+ cm, pehmelt 1-2 cm...
Istub kortsus naha sees ja isegi kui eesnahk eemaldada, seda nahka on ju liiga palju?! Seda kõike ei saa ju eemaldada, sest mille see ta on siis kui ta seisab?
Kas peaksin lihtsalt venitama edasi ja siis kui auk piisavalt suur, katsun pesemise ajaks kõvaks ajada?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui nii kitsas, siis soovitaksin ikkagi meestearsti juures kontrollis käia. Kui vaja, saab lisada eesnaha elastsust parandava kreemiravi, mis koos venitamisega annab märksa kiirema ja kindlama tulemuse.