Haiguse kahtlus 01.10.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Kuu aega tagasi sai vahekorras oldud uue inimesega. Umbes nädala pärast hakkas peenise ots ja eesnahk punetama ja urineerimisel kipitab ja vahest ka alakõhus valus. Vahest punasem vahest punased pinnapealsed täpid või laigud. Kaebused siiamaani samad. Uriin ka tavalisest tumedam kollane.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

3 tundi on ok!
Iga inimese mikrofloora on unikaalne ja võib teisele inimesele olla võõras ja seetõttu ka ärritust põhjustada.
Kui mured püsivad, siis tuleks korrektsed uuringud teha. Vaevuste kirjelduse alusel on mureks balaniit, aga alakehavaevuste taga võib olla ka prostatiit.
Kusitist määratavaid suguhaiguseid on siiski 4, millest kaks annavad 95% haigusjuhtudest.
Kui meestekliinikusse tulete, siis võtke kaasa hommikune esmasjoa kusi (meie määrame enne testide tegemist) kas üldse on põletikureaktsioon. Enne visiiti soovitavalt ka 24 tundi eesnahalust mitte pesta.