Epiduraali tüsistus 04.10.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Sünnitasin 3.5 kuud tagasi, kasutasin epiduraali. See koht seljal, kuhu see paigaldati, on kuidagi tundlik. Nimetaksin seda samamoodi nagu siis kui kondid on kanged. Reaalselt see koht jääb kangeks. Päeva jooksul pean ennast mitu korda eriti sirgeks "väänama"... pigem nagu lükkan kõhu ette ja väänan selga. Ei oska seda paremini kirjeldada. Kas selline kange valu tunne läheb millalgi ise üle või peaksin arsti juurde pöörduma? Kas see on üldse normaalne? Peale sünnitust paar nädalat oli see koht valus, arvasin, et värske asi, et ju normaalne. Aga nüüdseks on see valu muutunud "kangeks kondivaluks". Loodetavasti sain piisavalt täpselt asja selgitada.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kahjuks nii asi ei selgu. Loomulik on peale punktsiooni ca. 1 nädal valusid, hiljem peaks kõik taanduma juhul, kui ei ole tekkinud tüsistusi. Nende kindlakstegemiseks tulekski pöörduda neuroloogi vastuvõtule või võtke kontakti protseduuri teostanud arstiga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika