Raseduse lõpus isadustest? 06.09.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.

Olen raseduse viimases trimestris (30+0), kas ka sel ajal on veel võimalik enne sünnitust isadustest teha?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 23-aastane

On suur õnn, et olete rasestunud ja lapseootel.
Ma ei ole kordagi sellise probleemiga kokku puutunud, seetõttu hetkel ei teagi, kus täpselt, aga on võimalik kasutada otsinguid. Olete noor ja terve, seetõttu keegi ei hakka tegema lootevee punktsiooni.
Küll aga suured haiglad Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliinik jt võiksid anda infot. Nõu saavad anda suurhaiglate laborid, võib-olla ka SynLab.
Kaldun arvama, et tegemist võiks olla sotsiaalse probleemiga, suhteprobleemiga. Arstid ei tegele sotsiaalsete probleemidega.
Abi ja nõustamist saate raseduskriisi nõustajatelt, sotsiaaltöötajatelt, rasedate psühholoogidelt, kasvõi kohe võite pöörduda noorte nõustamise kabinetti.
Nüüd saate emaks ja see jääb igavesti. Teie ema võiks olla toeks ja jagada kogemusi ning nõuandeid.
Kui väga hätta jääte, siis võite meilitsi minu poole pöörduda.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7