Raseduse planeerimine 10.09.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Sünnitasin eelmine aasta 30.august teise lapse . Kõige väiksem on siis nüüd aastane. Sooviksime järgmist planeerida et ei tuleks liiga suur vanusevahe nagu esimesel ja teisel on. Mõlemad lapsed olen sünnitanud keisriga tõenäosus et siis kolmas laps sünniks ka keisriga. Täna pole veel menses hakanud viimane oli 11.august. Küsimus kuna ma võiks teha rasedustesti kui nüüd ei hakka. Enne seda oli 8.juuli menses. Ta siis kõigubki 8-11 kuupäeva vahel kestab kokku 5 päeva. Kolmas laps oleks ka viimane kelle sünnitaks üle kolme ei soovi.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere rasedustest on mõtteks teha kui tsükkel peetunud 7 päeva.Kui ee ei näita rasedust, siis korrata 5-7 päeva möödudes. Kui teil eelenvad lapsed sündisid keisrilõike teel , siis ka kolmas kindlasti sünnib samamoodi.
DRKadastik