Mittehormonaalne spiraal ja päevad 15.09.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
3last. Viimane sünnitus u poolteist a tagasi.
Spiraali paigaldasin 6kuud pärast sünnitust.
Päevad algasid 17kuud pärast sünnitust kui lõpetasin imetamise.
Mure selles,et päevad käivad liiga tihedalt. . Iga 7-14päeva tagant.
Viimati olin ainult 7päeva verevabalt ja nüüd jälle hakkas pihta.
Varem oli tsükkel u 25-28päeva.

Kas peaks spiraalile aega andma,et keha harjuks? Või ta ei sobi minule? Või see ongi normaalne ?

Paigaldatud novaplus hõbedaga.

Aitäh

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 32-aastane

Teiega nõus, mõned kontratseptiivsed vahendid jäävad järjest enam ajalukku oma häirivate kõrvaltoimete tõttu: pikad ja vererohked menstruatsioonid, sellest aneemia ehk kehvveresus, pidev kalalõhnaline voolus ehk bakteriaalne vaginoos, alakõhuvalud, ebamugavus vahekordade ajal jpm.
Tehke otsus: kas soovite veel sünnitada või ei? Kui ei soovi, siis kolme lapsega võib munajuhad sulgeda kõikides arenenud riikides. Vasektoomia meestel on odavam ja kiirem, aga mehed sageli ei adu mugavusi.
Kui te ei suitseta ja olete terve, siis kuni 35 võib valida antibeebipillid, NuvaRing, EVRA plaastrid jm.
Paluge perearstil kontrollida hemoglobiin ja ferritiin või tehke SynLabis. Kui need on madalamad normist, siis tuleb metallist spiraal koheselt väljutada ja leida muu parem meetod. Alati võite tulla reaalsele vastuvõtule Piritale.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7