Draamateatris etendati koolinoorte loodud lavastusi doonorlusest
Foto: Tartu Miina Härma Gümnaasiumi etendus aastal 201119. veebruaril katsusid kooliteatrid jõudu Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse ja Eesti Harrastusteatrite Liidu (EHL) korraldatud teatrifestivalil „Doonor on elupäästja“. Draamateatri väikese saali lavalaudadel astusid üles kaheksa kooliteatrit Eesti eri paigust, et esitada spetsiaalselt selleks festivaliks loodud omaloomingulisi lavatükke doonorlusest.
Esmakordselt toimunud teatrifestivali eesmärk oli tutvustada doonorlust, panna noori mõtlema selle eluvaldkonna üle ning julgustada seda loovas ja lavalises vormis kujutama.
„Oleme noorte jaoks korraldanud ürituse, kus nad saavad oma loominguliste ja teatripäraste ülesastumistega näidata, kuidas nemad näevad doonorlust,“ selgitas verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp. „Esinemiste formaadi jätsime võimalikult vabaks, mistõttu trupid said ise otsustada, kas nad soovivad oma mõtteid esitada näidendina või mõnes muus laval esitatavas vormis. Peamine kriteerium oli, et esinemiste sisu oleks originaalne ning annaks edasi osalejate ettekujutuse doonorlusest ja selle rollist ühiskonnas,“ lisas Lomp.
"Loominguline mõte on alati elust ees. Oleme kindlad, et just noortelt tulevad värskeimad ideed ja ootamatud lähenemised, mis aitavad meil ajaga kaasas käia," kirjeldas festivali tähtsust verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste. „Laupäeval nägime väga mitmeid andekaid lavatükke, mis nii teatraalsuse kui sisu poolest olid meeldejäävad ja inspireerivad. Žüriil ei olnud otsust teha kerge, kuid põhjaliku vaagimise tulemusena otsustati parimaks Tartu Miina Härma Gümnaasiumi kooliteatri lavatükk „Mida tulnukas ei mõista,“ avaldas Kullaste.
Festivali teise ja kolmanda koha pälvisid vastavalt Jõõpre Põhikool näidendiga „Sõnatu lugu“ ja C.R.Jakobsoni nim Torma Põhikool näidendiga „Mida Sa täna teed?“.
Vaata fotosid üritusest.