Mädapaised/punnid lapsel 23.08.24 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere.
Lapsel (5a.) tekkis kuu alguses põlvele suur mädapunn/paise. Sain selle kodus ravitud Braunovidoni ja igapäevase hooldusega ja mäda väljutamisega umbes nädalaga. Nädal hiljem tekkis sarnane väiksem mädapunn küünarnukile mis peale mäda väljutamist paari päevaga paranes. Ja siis jälle kusagil nädal hiljem tekkis selline valulik mädapunn küünarnuki siseküljele. Palaviku ega halba enesetunnet need punnid talle tekitanud ei ole. Samuti on ka mäda olnud lõhnatu. Valusad on olnud seni kuni mäda oleme välja saanud. Põletikulised need samuti ei paistnud.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Sageli on selliste mädalöövete põhjuseks putukahammustuse kratsimine ja infektsiooni lisandumine.
Kirjast põhjust ei selgu ja ilmselt ongi seda raske kindlaks teha.
Mädapunne on tekkinud viimasel kuul ja vaid kolmel korral üksiku punnina ning ravi on olnud Braunovidoliga edukas. Kui probleem jätkub pikema aja jooksul, siis oleks hea pöörduda perearsti vastuvõtule.

Heade soovidega,
Kjulge