veresooned jalgadel 19.07.24 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tervist! Minu töö iseloom on jalgade kahjuks seisev .Lisaks sellele käin palju ka jalutamas töövälisel ajal . Jalgade väsimus on iseenesest mõistetav kuid see ei tohiks ju mõjutada veresooni jalgades. Eelmine aasta (kui isegi mitte üle-eelmine ) hakkas parema jala üks pealmine veresoon rohkem nähtavale tulema. Nahk on tema kohal siiski tasapinnaline ,nii et see ei oel nagu veenilaiend . Mujal kintsu peal hakkas veidi mügarlikuks minema. Sinakad laigud . Lisaks see jalg kipub surisema ,niiüelda "ära surema " vahepeal . Kõige tipuks põlve tagaosas on veresooned lõhkenud . Põlves on niisamuti ebamugavustunne . . Kohati jääb mulje nagu veri ei lähe põlvest edasi või kuskil igatahes see toppama jääb . Ei ole justkui nii vana veel et ainult tugisukki kanda .Aga kui ilusad jalad saavad rikutud lõhkevate veresoonte tõttu ning pidevalt on ebamugavustunne jalas,siis on midagi ikka halvasti .Mida või kuidas edasi?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Ma ei arva, et see, mida visuaalselt näete jalal, oleks seotud kaebustega - need on ilmselt 2 erinevat asja.
Kuna veenilaiendid on eelkõige kosmeetiline probleem, soovitan keskenduda sellele, mis põhjustab kaebusi.
Hetkel kirjeldate eelkõige tundlikushäiret, mis võib olla seotud päeva jooksul tekkivate sundasenditega. Kõige parem oleks, kui saate oma perearstiga rääkidagi eelkõige kaebustest, mitte siduda sinna visuaalsed veenilaiendeid. Tavaliselt suunatakse sellised patsiendid kas otse füsioterapeudile või siis taastusraviarstile hindamiseks.

Kosmeetiliste veenilaienditega soovitan tavaliselt tegeleda siis, kui see tõesti visuaalselt väga segab ja muud küsimused on vastuse saanud.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg