Pikaaegne lööve ühel käel ja nüüdseks kergem lööve ka jalal punased täpid nahapindadel 28.08.24 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Meile on mure lööbega mis on meil olnud juba alatest 16ndast augustist algas see näo pealsest kontakt dermiidiga mille pee meile kirjutati hormoon salv lapsele. Peale ndl möödumise tekkis käele selline suure alaga lööve mis punetas ja aga mõtte ükski lööve ei sügele. Samuti tekis jalale ka lööve ja tol hetkel oli see ka punane. Nüüd oleme enda perearstina teinud erinevaid allergia teste need kõik neg ja vereanalüüsid ka näitavad ka et kõik peaks nagu korras olema. Tänaseks öeldi meile nii et äkki on atoopiline dermiiit ja peame panema bioderma atopcontol kreemi/või eucerin ihupiim/näokreem (atopcontol oma). Hetkel eucerin oma ei aidanud pole, oleme seda E saadik kasutanud. Kas see naha peale tekstuur kaob ajaga või see jääbki lapse nahale? Kas meil tasuk tulla siiski lastearsti vastuvõtule et vältida hilisemamaid suuremaid muresid? Pakuti ka et äkki on ristallergia aga ise nad ei oska pakkuda mille peale (piima,muna, soja jms oli negatiivne tulemus ja välis tegurid ka negatiivsed.
Nagu öeldud laps ise ei sügavus neid aga kui emale on neid jube vaadata käel.
Varasemalt meil sellist asja pole olnud. Alati puhas ja pehme nahk olnud.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Minu soovitus on kasutada praegu hormoonkreemi lööbe kadumiseni ja edasi niisutavat kreemi.
Et allergiatestid olid negatiivsed, siis rangeid piiranguid menüüs ei vaja.
Pildi järgi jääb mulje, et tegemist ärritusreaktsiooniga - kontakt puuviljaga, mahlaga, marinaadiga vm.

Parimat, Kjulge