Activelle mõju kilpnäärmele 13.08.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Alustasin esmakordselt Activelle võtmist aprillikuus üldise väsimuse, öiste jalgade lihasvalude ja lihaskrampide puhul. Activelle aitas, vaevused kadusid ja reipust tuli juurde.
5 - 6 päeva tagasi tekkis õlgades, on külmatunne kaelas ja kogu kehas, tüki tunne kurgus ning kaela esiküljele tekkis vagu.
Kas Activelle võis mõjutada või tasakaalust välja viia kilpnäärme?
Kas jätkata Activelle võtmist või lõpetada päevapealt?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Activelle kilpnääret tasakaalust välja ei vii. Soovitaksin kõigepealt teha kilpnäärme hormoonanalüüsi, et selgitada, kas vaevused on üldse kilpnäärmega seotud. Activellet soovitaksin esialgu siiski jätkata. Vajadusel võib seda lõpetada päevapealt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.