kilpnäärme TSH ja imetamine 03.09.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen imetav ema (4 kuud) ning hiljuti tegin kilpnäärme hormooni näitajate kontrolli. TSH näitas 5,25 mlU ning TPO IgG 7,7. (Samuti oli D vitamiini tase madal 47 nmol/I). Kuu aega enne sünnitust võtsin L-Thyroxini 25mg (2 nädalat) ja 50mg (2 nädalat). Kuu aega pärast sünnitust oli THS normis. Nüüd 4.kuud pärast sünnitust TSH näit jälle üle normi. Minu küsimus oleks, kas kilpnäärme talituse häire võib mõjutada rinnapiima tootlikust?
Tänan.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH tõus on minimaalne - tõenäoliselt on see seotud autoimmuunse kilpnäärmehaigusega. Suure tõenäosusega see rinnapiima kogust ega koostist ei mõjuta. Kindluse mõttes oleks hea teada, et FT4 on normi piires.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.