Käe liikumine kõrvale, taha takistatud ja valus. 04.10.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Vasak käsi süvenevalt valus liigutamisel õlavarrest, alates juulikuust, mingeid traumasid pole juhtunud, kui üks kukkumine selja peale väljaarvata 3 kuud tagasi. Kõige rohkem takistatud tahasirutus, piltlikult selja katsumine võimatu, ka sirge käe kõrvaletõste võib u. 60-70 kraadi. Perearstilt sain suunamise kirurgile (kuid mitte liigesespetsile) see tegi õlga hormoonisüsti (nii seda nimetas) millest kasu polnud.Käsi valutab edasi, valu kiirgab ka käevarde kohati, kuid raskust käes hoida saan. Sellega praegu kõik, taastusravi. ega ortopedi juurde pole numbrit saanud,äkki aitaksid mingid harjutused, kui vaid teaks millised, muidu olen sportlik, ja regulaarselt võimelnud, ka röntgen murdu ei näidanud, pole saanud teha ei UH ega MRT- d selle järjekord ITK -s pikk

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Soovitan ôlaliikuvust suurendavaid harjutusi, et ôlg taas liikuma saada. Valu taandub, kui ôlg taas liikuma saab.

https://youtu.be/FdpLfpdDd4I?si=HOR4_MVUuSgGqeQ3

Priit Ailt