Liiges paistes. 21.10.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Viimase kahe jooksul olen palju käinud põlvest vett võtnud. Kui nüüd käisin MRT-s ja sain sellise vastuse:Põlve trauma, palun uuring dünaamikas, kaebused püsivad. Paremas põlves suprapatellaarsel väljendunud efusioon ~ 2,5 cm kihina, lisaks sünoovia paksenemist. ACL ja PCl intatksed. MCL, LCL ja BF intaktsed. Meniskid intaktsed. QT ja PL tavapärased. Fokaalset kõhredefekti ei tähelda.
Mida peaks sellest vastusest järeldama? Kui kehvas seisus põlv on?

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

MRT täpse tõlgendamisega tegelevad selleks väljaõppe saanud erialaarstid. Füsioterapeudid väljaõpet ei saa. MRT järgi on põlves endiselt vedelikku, kuid kõik mainitud strutuurid on täitsa terved.

Heade soovidega

Maris Perendi-Treier
Füsioterapeut