Ülahuulele trauma paranemisel jäänud pisike valkjas punni moodi asi. 08.10.24 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Minuga juhtus mõned aastad tagasi jalgrattaõnnetus, kus näopiirkond sai päris märkimisväärseid vigastusi. Vajalikest kohtades õmmeldi see kokku ja paranes üsna kenasti ära. Kaotasin ka hamba nig ka ülahuul sai viga. see haav seal ei olnud aga üldse nii suur, et see oleks õmblemist vajanud. Paraku aga, see ülahuul, mis paistetas hiljem 4-5 korda suuremaks ja kust tuli uskumatu kogus mäda välja, paranes kuidagi nii, et seal olnud haava juurde jäi pisike valge punni sarnane moodustis. Muidu ei ole huulel selles kohas armi väga märgatagi, aga on see punn, mis näeb üsna kahtlane välja. Olen üldiselt mõtelnud, et las ta siis olla, aga vahel, teatava regulaarsusega, hakkab see ikkagi üsna koledasti häirima. Olen ka kaalunud võimalust proovida see kuidagi ise möödaminnes ära naksata, aga siiski siiani arvanud, et võib-olla on ka muid variante. Huvitav kuhu sellise asja likvideerimise sooviga pöörduda ja kui lihtne või keeruline ja kui kulukas selline protsess olla võib?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Teie kirjelduse järgi on tõesti raske arvata, kas ja millise meetodiga seda "punni" eemaldada saab.
Soovitan ikka arsti - plastikakirurgi, näo-lõualuudekirurgi, nahaarsti - poole pöörduda. Ainult personaalse konsultatsiooni käigus saab leida parima lahenduse ja siis saab ka hinnas osas Teile see arst vastuse anda. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree