Lapse vereproovi vastused 17.07.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere, tehti 10 aastasele vereproov ja mõned tulemused normist väljas.Küsiks kas on põhjust muretsemiseks või kuidas peaks edasi tegutsema.Vereanalüüs sai antud, kui olime terved

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Need nn "normist väljas" märkega hematoloogilise uuringu parameetrid ei ole tegelikult patoloogilised, vaid mahuvad individuaalse normi alla.
Samas ei anna need tellitud uuringud kuidagi vastust küsimusele, miks laps tihti haige on. Seega soovitan siiski perearstiga nõu pidada täiendavate uuringute vajaduse üle. Eralabor teeb uuringuid küll meelsasti, kuid parema tulemuseni jõuab siis kui teada, millisele kliinilisele küsimusele uuring vastama peaks. Kui küsimus on võimalik immuunpuudulikkus, siis oskab selle tõenäosust hinnata just perearst, kellel on ülevaade kõigi eelnevate põdemiste üle.

Lugupidamisega
Marge Kütt