Laboriuuringute vastus 03.09.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere, kas te saaksite palun vaadata minu laboriuuringute vastust.
Nimelt ma ei ela Eestis ning kahjuks pole mul voimalik kosultatsioonile tagasi poorduda ja telefoni teel Narva haigla ei konsulteeri.
Ma naen, et on uhikuid, mis on normist valjas aga kahjuks ei oska ma nende olulisust valja lugeda. Nimel kas on tosina ja kas siinkohal on ravi vaja?

Lugupidamisega,

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Saan aru, et probleemiks on väsimus ja seletamatu kaalutõus.
Mina näen siin suurenenud TSH väärtust, mis viitab kilpnäärme alatalitluse võimalusele. Ka kaebused sobivad sellele.
Tuleks teha lisaks uuringud FT4, FT3, TPO IgG kilpnäärme täiendavaks uurimiseks. Nende alusel saab otsustada, kas on vajalik hakata juurde võtma kilpnäärme hormoone. Kuid seda ravi peaks jälgima ja juhtima teiega tegelev arst.