Vereanalyysid 16.07.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere mida tähendab müoglobiin ? Kui norm on 25-58 aga mul 20 ,on see halb või mida tegema peaks ,et see normis oleks ?

Prealbumiin 18 (norm 20-40)

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Minul oleks küsimus, millisel näidustusel teil müoglobiin määrati ja mida uuriti. Kuid alla referentspiiri olev väärtus ei ole kliiniliselt oluline ja mingile haiguslikule seisundile see ei viita.
Samuti on prealbumiin piiripealne ehk normilähedane ehk korras.
Laboriuuringute konsulteerimiseks peaks teadma näidustust. Lihtsalt huvi pärast või nn tervisekontrolliks tehtud uuringute puhul esinev juhuleid ei ole enamasti kuidagi interpreteeritav.

Lugupidamisega
Marge Kütt