lapse oksendamishood 15.11.06 / Lastehaigused
Külastaja küsib:
Tere
Minu laps on varsti 5 a, aga juba 2,5 aastat kestab selline asi, umbes 2-3 nädala tagant lapse oksendab, enne seda kaebab peavalu ja kõhuvalu, oksendab ära, hakkab kergem, siis magab umbes 3 tundi järjest, ärkab üles ja nagu poleks midagi olnudki. Jookseb ringi ja kohe küsib süüa.
Asi on kestnud liiga kaua ja tunnen, kuidas see kurnab nii teda, kui ka mind, sest tuleb tööl käia ja kõned lasteaiast on juba ette teada.
Käisime uuringutel Tallinna Lastehaiglas, olime 4 päeva sees, tegime pissi-kaka, vereproovid, ka ultraheli kõhust, samuti pea-uuring tehti. vastuseks sain, et teie laps on täiesti terve, kasvab kooliajaks sellest välja, haiguse nimeks sai:tsüklilise oksandamise sündroom.
Ja ikka, sama stsenaarium:3 korda kuus on lapsel paha, läheb näost valgeks, higistab nö. külm higi, ja lõpuks oksendab, magab välja ja nii jälle järgmise korrani.
tahaks nii väga, et saaks teada, mis lapsel siis lõppude-lõpuks viga on, tal kõht valutab, ta on sel ajal kägaras, kui kõhuvalu kaebab, raske on seda pealt vaadata.
ette tändes
murelik ema
Arst vastas:
dr Heli Grünberg
Pediaater
TÜ Kliinikumi lastekliinik
Tere,
Otsustamiseks napib andmeid. Eelkõige oleks vaja teada, kas emapoolses suguvõsas on kellelgi migreeni. Kui lapsel on oksendamise, peavalu ja kõhuvaluhoogude ajal ülekaalus oksendamine, võiks tõepoolest olla tsüklilise oksendamise sündroom. Kui hoo ajal on ülekaalus peavalu ja emapoolses suguvõsas on migreeni, tuleks kõne alla migreeni võimalus. Kui ülekaalus on aga kõhuvalu, võiks lapsel olla nn. kõhumigreen. Sel juhul peaks suguvõsas jällegi migreeni olema. Vajaksin veelgi täpsustusi. Kas peauuringu all mõtlete pea kompuuteruuringut? Kui nii, siis on vaja vahel lisaks teha EEG uuring välja lülitamaks, kas lapse hood pole mitte epilepsia avalduseks.
Soovi korral võiks last konsulteerida Tartu Lastekliinikus.
Edu soovides
Heli Grünberg
Nõuanded teemal: Lastehaigused
Lööve lapse käel
Lapse käel on selline lööve, ei sügele lapse sõnul. Üldiselt vähemärgatav (pildil all, küünarnuki pool), ent nüüd ka selline agressiivsem (ülal, peo pool). Millega võiks olla tegemist?
Vastas dr Tiia Voor
Tere!
kahjuks ei ole võimalik pildi järgi diagnoosi panna. Lööbe püsimisel palun pöörduge esmalt perearsti poole või minge nahaarsti vastuvõtule, kuhu pääseb ilma saatekirjata.
Loe edasi
Sünnitus järgsel
Sünnitus järgsel Laps vajus ära teisel eluminultil, tehtud lapsle ventileeritud nedpuffiga 3-4 eluminutil, südamemassaz 6eluminuit. Hingamine ikka ebaregualne (südametooonid regulaased) edasi hingab maksiga ...
Vastas dr Tiia Voor
Tere!
Sünni järgse elustamise vajaduse põhjusi on väga palju ja teadmata algpõhjust ei saa ma midagi vastata. Palun küsige prognoosi kohta lapse raviarstilt.
Lugupidamisega,
Loe edasi
vaktsineerimine
Kas mitme erineva süsti tegemine korraga võib lapse organismi liialt koormata?
Vastas dr Heli Grünberg
Tere
Mitme vaktsiini tegemine korraga ei koorma terve lapse organismi ülemäära.
Vaktsineerimisel on väga vähe vastunäidustusi ja praegu kasutuselolevad vaktsiinid annavad harva reaktsioone.
Loe edasi
hemangioom
Kuidas hemangioome eemaldatakse?
Vastas dr Maret Eller
Hemangioomide raviks on mitmeid võimalusi: laserravi, krüoteraapia, operatiivne ravi. Ravimeetodi valik sõltub hemangioomi lokalisatsioonist,suurusest ja vormist,ka lapse vanusest.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi