Suguti otsa sügelemine ja eesnaha otsa "kitsenemine" 27.08.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Juba mõnda aega kohati kusiti ots sügeleb, urineerimisel nagu kõrvetustunne, eesnaha ülemine serv ja kusiti ots punakad ning nüüd nagu eesnaha pealmine pind veidi kestendaks. Eesnaha ots on ka nagu kitsenenud.
Juhuseksi ei harrasta, ainult üks partner juba 10 aastat. Tõsi - vastav elund on käinud pool aastat korra kuus erinevate massaazhipakkujate käest läbi.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt on tegemist kroonilise skleroseeriva eesnahapõletikuga. Inglise keels võib infot otsida märksõnaga BXO. Soovitan tulla meestearsti vastuvõtule. Mida pikemalt probleem püsib, seda keerulisem ja aeganõudvam on selle ravimine.
Leevendavad vahendid on head küll, aga enamasti ära ei ravi.