Endomeetriumi polüüp 09.06.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist..mul on selline küsimus..mul tehti 22.05 pipelle test..ja arst võttis biopsia,nüüd sain vastuse,et oli leidnud endomeetriumi polüüpe.mida ma pean edasi tegema,kas on mingit ravi,kas on vaja kohe minna operatsiooni teha?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Emaka limaskesta polüüp on healoomuline limaskesta vohand emaka õõnsuses. See võib põhjustada vererohked ja pikki menstruatsioone, vaheveritsusi, teisest aneemiat. Sellisel juhul on vajalik polüüp eemaldada ja seda tehakse kaamera kontrolli all narkoosis hüsteroskoopiliselt. Peale polüübi eemaldamist on soovitav paigaldada hormoonspiraal Mirena, kui teil ei ole raseduse plaane. Hormoonspiraal aitab suure tõenäosusega polüüpide taasteket ära hoida.