2 aastat vaevelnud põievaludes 13.06.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Vabandan, kui küsin valest kohast, kuid ma ei oska enam kuhugi pöörduda. Nimelt olen vaevelnud 2022 aasta algusest saati põie valulikkusega, põletustundega. Ennem seda oli krooniline põiepõletik, kuid nüüdseks on igapäevaselt üsna sarnane valu põletikule, kuid enamasti proovidest baktereid ja põletikku välja ei tule. 2022 aasta detsembris sain ravi ka ureaplasma parvum dna vastu, 6 kuud oli kõik normaalne, kuid siis hakkas jälle pihta. Mõned korrad on tulnud põiepõletik välja, kuid enamus ajast on iga päevaselt põies valulikkus, põletustunne, ebamugavus - põiepõletikust erineb see, et urineerides ei kipita ja ei pea tihti käima, ebamugavustunne tuleb vahest peale urineerimist, vahest ka suvalisel ajal. Olen käinud erinevate naistearstide visiidil - kõik on olnud korras, kuid ureaplasma parvum on positiivne olnud, olen ravinud veel ühe korra, kuid tulemuseta ja mõni arst arvab, et peaksin ravima seda, mõni arvab, et ei ole mõtet. Kuna enamus ajast põiepõletikku ei näita siis ka perearst ei tee midagi.
Nüüd olen külastanud uroloogi. Tema jätkas lihtsalt eelneval kirjutatud ravimitega- võtan nitrofurantoin orifarmi juba aastast 2022 vastavalt vajadusele ja nüüd olen teinud pikemat kuuri 2024 aasta algusest 1x päevas. Samuti kirjutas uroloog välja Solifenacini 10 mg.
Siiani ei ole midagi muutunud peale selle, et ravimite pika kuuri ajal ei ole põiepõletikku tekkinud, kuid igapäevaselt pean tarbima valuvaigisteid või NoSpa-d, et tulla toime valu ja ebamugavustundega.
Mingit kindlat diagnoosi ei ole mulle öeldud ja ei ole ka öeldud, kas peangi tõesti õppima sellega elama. Olen noor 23 aastane naisterahvas ja see segab tohutult mu kooliteed, tööd ja eraelu. Sellega võitlemine ja teadmatuses olemine on mind viinud väga kehva mentaalse terviseni.
Küsimus olekski, mis ma pean edasi tegema/millise eriala arsti juurde pöörduma peaksin, et ma saaksin kas abi või teadmise, mis minu kehaga toimub? Perearst on iga kord öelnud, et naistearstile ja naistearstid ütlevad, et olen suguliselt terve, ning uroloog kirjutab ainult tablette, mis otseselt mind ei aita ja otseselt ei ütle, mis mu kehal viga on.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Saan aru, et teil on põiega probleeme alates teismeeast. Välja on kujunenud krooniline tsüstiit ja ärritunud põie sündroom. Korduvad põletikud on kahjustanud põie ja kusitiga seotud valuretseptoreid. Närvilõpmete tundlikkus ja üleliigne ärritus põhjustab ajus reaktsiooni, mis väljendubkroonilise valutundena.
Soovitan teil pöörduda valukabinetti. Sageli on abi amitriptülliinist ja/ või gabagammast.
Kindlasti on lisaks oluline piisav vedeliku tarbimine, taimeteed. Vältima peaksite alkoholi ja suitsetamist. Põie limaskesta taastamiseks sobib pikemate kuuridena kasutada Canephroni ja Karpalacti.
Teie kaebuste leevendumine võtab kindlasti aega, kuid loodetavasti saab kõik korda.