munasarja põletiku kahtlus 04.07.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas tegemist võib olla munasarja põletikuga kui mõnda aega on olnud tuim valu alakõhus ja 4 päeva tagasi hakkasin tundma valu vasakul pool all. Vasakut jalga tõstes annab katOI tunda väike valulisus.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teie vanuses on munasarja põletik väga ebatõenäoline. Kui urineerimise ja seedimisega mingeid probleeme ei ole ( valulik sage urineerimine, rohkelt gaase kõhus, kõhulahtisus või pigem kõhukinnisus), siis on soovitav minna günekoloogi juurde läbivaatusele, et välistada emaka-munasarjadega seotud kasvajad.
Valud võivad seotud olla vahel ka alaselja ja puusa probleemidega.
Alustada võiksite günekoloogist. Kui naistearst günekoloogilist probleemi ei näe, siis on vajalik pöörduda edasiste uuringute-analüüside suhtes oma perearsti poole.