Emaka eemaldamine operatsioon 31.07.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Saadan teile enda MRT vastuse , arst ütleb et on kahtlus sarkoomile aga ise ei taha opile minna kas oleks võimalus uurida enne kas on ikka halvaloomuline , võtta proov müüoomisõlmest. Praegu mul esineb kõhuvalu ja alaseljavalu , olen suures ülekaalus aga ka depressioon ja unehäired , kas ma suudan opile minna , mul tuleb nii suur ärevus peale. Siin uuringu tulemus:
Saateinfo: R10.2 Vaagna- ja lahklihapiirkonna valu. D25.1 Emaka intramuraalne leiomüoom. Adipositas.
MRT uuring emakast natiivis: Emakas on anteversioonis, mõõtmetega 8 x 7 x 9 cm. Emaka eeseinas on heterogeense müomeetriumist kõrgema T2 signaaliga ebaregulaarse kontuuriga intramuraalne müoomisõlm mõõtmetega 5,5 x 5,5 x 6,5 cm. Suuruse tõttu deformeerib sõlm emakaõõnt. Müoomisõlmes verdumisi esile ei tule. Sõlmes on difusioonirestriktsioon - DWI kujutistel endomeetriumist ja lümfisõlmedest intensiivsema signaaliga, ADC kujutistel ebaühtlaselt hüpointensiivne. Signaaliomaduste ja kuju alusel maliigset tuumorit (leiomüosarkoomi) välistada ei saa, täpsustamiseks on vajalik histoloogia. Võimalik ka beniigne hüpertsellulaarne müoomisõlm. Emaka serooskihi haaratust esile ei tule. Endomeetrium on sõlmest eraldi jälgitav, õhukese d-ga 0,2 cm. Emakakael ja tupeseinad on tavapärased. Parem munasari selgelt ei eristu, vasak munasari tavapärase struktuuriga 2,7 x 1,4 cm. Vaagnas vaba vedelikku ei ole. Kusepõis on vähetäitunud. Rektum on tavapärane. Paksenenud seinaga soolelinge esile ei tule. Lümfisõlmed parailiakaalsel ja paraaortaalsel suurenenud ei ole. Skeletis destruktiivseid koldeid nähtavale ei tule. Emakas atüüpiline müoomisõlm, maliigsust välistada ei saa.
Kas mul on veel valikuid või saaksin tulla teie vastuvõtule. Aitäh

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kui Mrt vastuses siiski kahtlus pahaloomulisusele, siis operatsiooni te igal juhul vajate. Lõplik vastus tuleb histoloogias, kui emakas eemaldatud. Opieelselt võib vötta emakaõönest histoloogia kas Pipellega voi teha hûsteroskoopia? Abrasiooni? , mis ei anna kindlat vastust, kuna emakalimaskest õhuke. Tegemist ebatúûpilise sölmega(voimalik et kiire kasv ja sellest selline leid). Kuna suurenenud lûmfisölmi pole ja sõlm piirdunud., vöiks loota, et see pole paha. Sarkoomi vàlistada siiski ei saa, sel juhul see algstaadiumis ja igal juhul vajate loikust. Mainiksin et Mrt uuring on vàga hea kirjeldusega, igakord nii pole! Kui soovite tulla minu vastuvötule, siis esimene ja kiirem voimalus on tulla Elite kliinikusse. Olen hetkel puhkusel ja kliinikumi Naistenõuandlasse on pikk jàrjekord. Dr Kadastik