Õmblus peale sünnitust 08.09.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Peale sünnitust õmmeldi rebend paremal väikesel häbememokal. Haiglas olles vähenes vooluse moodi eritist iga päevaga, värvus oli väga õrnalt roosakas või hele pruunikas. Pestes oli õmblust käega tunda. Haiglast koju jõudes mingi päev ma õmblust enam ei tundnud (sünnitus oli 21.08, õmblust ei tundnud umbes 4ndal või 5ndal septembril) ning peale seda on vooluse moodi eritist hakanud tulema nagu kraanist. Värvus ikka sama. Kas võib olla, et tegin endale pestes ise viga? Või tõmbasin õmbluse lahti? Kas see on normaalne ja siiski mingi aeg jääb voolust vähemaks? (Kui see info kuidagi oluline on, siis peale sünnitust eemaldati ka emakas ja munajuhad).

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil voolust tuleb häirivalt rohkelt, siis kindlasti on soovitav pöörduda oma arsti või ämmaemanda poole kontrolli. Rohke verine voolus kindlasti mingil juhul normaalne ei ole. Vähene määriv veresegune voolus on normaalne ja seda võib tulla kuni kuu peale sünnitust. Ümbluse niidid on isesulavad ja te ei pruugi seda enam tunda, see on praeguseks normaalne.