Kolposkoopia vastus: Lamerakuline intraepiteliaalne lesioon, high-grade (HSIL) 18.09.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Käisin kolposkoopias ning vastuse kirjeldus on järgmine:Patomorfoloogiline diagnoos: Kolm bioptaati emakakaelast läbimõõduga 2 mm. Histoloogiliselt tuleb kõigis koetükkides nähtavale düsplastiline epiteel, mis ulatub ka näärmetesse. Düsplastilised muutused esinevad kogu epiteeli paksuses, immuunhistokeemiliselt p16 positiivne. Antud materjalis veenvat invasiooni nähtavale ei tule, kuid üks koetükk on kergelt tangeeritud lõikes ja pole invasiooni osas adekvaatselt hinnatav. HSIL. Kuna tekstist raske aru saada ei tea, kas peaksin muretsema või kui tõsine asi on.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Olete peale suguelu algust nakatunud inimese papilloomi viiruse ehk HPV-ga. See viirus on teie emakakaelas tekitanud muutused ehk vähieelse seisundi. HSIL näitab, et tegemist on keskmise-raske astme muutustega ja soovitav on haigestunud emakakaela osa eemaldada. Seda operatsiooni nimetatakse konisatsiooniks. Emakakael jääb peale operatsiooni pisut lühem ja võib tulevikus tõsta riski enneaegsele sünnitusele, kuid ei pruugi. See on väga individuaalne. Konisatsiooniga saab ära hoida muutuste süvenemist vähiks.