Menopausiks ravi 20.09.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mulle kirjutati ülemineku vaevuste leevandamiseks välja ravim GABAGAMMA 300MG. Infolehelt lugesin, et seda kasutatakse hoopis teiste haiguste raviks. Kas tõesti peaksin seda tarbima hakkama ülemineku ea vaevuste puhul.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Üleminekuea vaevuste põhiravi on hormoonasendusravi. Kuid kui teil on väga kõrge trombitekke risk, elu jooksul on esinenud süvaveeni ja/ või -arteri tromb või diagnoositud rinnavähk, siis on teile hormoonasendusravi vastunäidustatud. Sellisel juhul võib vaevuste leevendamiseks individuaalselt abi olla Gabagammast või Paroxetinist. Neid ravimeid kasutatakse põhiravimitena teiste haiguste raviks, kuid nad võivad leevendada ka üleminekuea vaevusi. Kõrgemat trombitekke riski ega ajas kuhjuvat rinnavähi riski need ravimid ei anna.