Zlynda ja kõrge vererõhk 06.10.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Võtan teist kuud järjest zlyndat. Nädalake tagasi tuli kõrge vererõhk. On olnud läbielamisi, kuid hakkasin lugema zlynda infolehte. Seal on kirjas kõrvaltoimena kõrge vererõhk.
Mida teha nüüd, kas katkestada, sest see võib ju samuti põhjus olla.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Zlynda on minipill, mille toimeaineks on drospirenoon. See gestageen sarnaneb teatud mõttes neerupealiste hormooniga, mis on seotud vedeliku ainevahetusega ning aitab vältida vedeliku peetust. Pigem võiks antud minipill toetada normaalset vererõhku. Samas on teil võimalik alati tableti võtmine katkestada ja vaadata, kas 1-2 kuuga on olukord parem. Suure tõenäosusega on siiski vererõhu kõrgenemine seotud muude põhjustega ja vererõhu ravi ei ole minipilli kasutamise vastunäidustuseks.