Parempoolne alaselja valu 27.05.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Nimelt 2 kuud tagasi algasid alaselja valud, just paremal pool. Tekkis see nii, et olin pesemas kui kummardusin ja lõi selga jube valu. Mul on ennegi tulnud niimoodi alaselja valusi aga kõik on paari nädalaga kadunud aga see konkreetne valu on jäänud juba väga pikaks ajaks. Endal on ka füüsiline töö, kus pean selga hoidma pool kummargil asendis ja tean, et see on samuti üks valu faktoritest. Käisin ka hiljuti füsioterapeudi juures ja ta tundis et mul paremal poolel on pinged ja parempoolne puus on justkui ettepool mitte paralleelne. Vasak kaela pool on samuti valus. Ta tegi mulle alaselga ka laserteraapiat ja pani teibid. Andis ka harjutused, mida peaksin tegema iga päevaselt. Millest oli kasu isegi kui nüüd hommikul ärgates on ikka parem pool valus. Istuda väga üldse ei kannata, 10 min ja mu selja valu hakkab pihta, mis kiirgub ka paremasse jalga-jalg läheb tuimaks. Kas peaksin siiski neuroloogi külastama?

Kõike head

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuna valu kiirgub jalga võib tegemist olla nimmediski probleemiga. Tuleks teha rö. pildid nimmelülidest ja minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagmnostika