Seljadiski prolaps, jalakrambid, parem jalg läks vahepeal siniseks, sain valuvaigisteid, lonkan 08.08.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Sai tehtud MRT ja selgus, et selja diski prolaps. Käidud füsoteraapias ja
laserravis, harjutusi teen igapäevaselt hommikuti.
Kuu aega tagasi lõi hommikul järsku terav valu alaselga, mis lõi edasi paremasse jalga ja nii hirmus valusalt, et jala liiges muutus veresoontest siniseks, kohati kuumaks. Pöördusin perearstile ja tarvitasin seitse päeva SKUDEXIT. Kuna paari päeva pärast oli asi ikkagi halb, õnneks lõpetas valu, võtsin edasi Diclaci.
Tänasest saatsin läbi e-maili perearstile kirja, et saada saatekiri eriarsti konsultatsioonile. Suur varvas suriseb, parem jalg valulik, öösel krambitab, eelnevalt sain krambid Mg. ja Kampriõliga määrides konntrolli alla, nüüd teist päeva ei mõju see ka. Praegu lonkan ja kohati ei taha jalg kuulata sõna ja nagu miski närv ei lase edasi liikuda, kisub külje peale, kui üle 10.m liigun, näit.poodi.
Küsin siis niimoodi, et mis arsti poole oleks kõige õigem pöörduda, et saaks abi, kui liiga hiljaks ei jääks, et perearstilt õige saatekiri saada?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik on oluline jalanärvi kahjustus diskiprolapsi tõttu, vajadus kiirele operatiivsele ravile. Soovitan pöörduda EMOsse asja selgitamiseks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika