selgroovalu 06.10.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Valutab kogu selgroog. algas sabakondist ja nimmeosast, liikus päevadega mõõda selgroogu kuklasse ning pähe. Eile veel oli rõhumistunne kuklas ja täna on kukal täitsa kange, peas surub ja plõksub, kummardades ja liikudes läheb surve tugevamaks. Kogu selgroog alt üles on muutunud jäigaks lühikese aja jooksul (4-5 nädalat). Nimmeosast pähe liikus nädalaga. Selgroo nimmeosas ja sabakondi piirkonnas algas pressiv pulseeriv pigistustunne/ tugev surumistunne paar nädalat tagasi, nüüd on peas ka rõhutunne. valutab kõrvades, lõualuus, ninas, nii, et vedel tatt tilgub vahepeal nina otsast välja, kohati tasakaaluhäire, peas nagu täistunne. kukal kange, pea pööramine raskendatud, ette lõuale painutamisel halb ja selgroost käib terav valu läbi, külili olla on paha, selgroog väga valus, lülid valusad ka katsudes, valu ajab südame pahaks, katsudes eriti valusad nimmeosa, sabakont ja kaelaosa. Parema reie ees pealt tuim laik.
29. juulil 2024oli günekoloogiline operatsioon ja kasutati valutustamisel seljakanüüli, see oli 4 päeva sees, enne seda uuriti 12. juulis liikvorit. entsefaliidi kahtlusega - korras.
Tunne on nagu põletiku puhul-pulseeriv aga pidev valu. See valu pole sekundikski üle läinud, pigem rühib edasi. Enne polnud peavalusid ja surumist peas, nüüd on ja süvenevad. Kaasa arvatud selgroo valu ja ei allu valuravile. Olen proovinud palju erinevaid valuvaigisteid, on ka valuravi skeem paika pandud, ei aita. Lümfid või veresooned tunduvad ka valulikud kaelal, kaenla all, kubemes, põlveõndlas. Tugevalt segab elukvaliteeti.
Kas võib tegu olla selgroopõletikuga? Kas võib tekkida meningiit? Keha vahepeal tõmbleb imelikult , pikali olles, tekivad ka tugevad värinad, mida proovisin dušši all olles vaigistada, võttis aega, kui vähenes.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Soovitan minna EMOsse koheseks uuringute tegemiseks. Ka meningiit on võimalik.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika