südamerütmihäiretest 06.11.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
75-aastane,siiani hea tervisega/enesetundega naine,käis perearsti juures vererõhku kontrollimas.Selgus,et see oli liiga kõrge--200/90 Aga lisaks ehmatas arst teda tõdemusega,et tal on südamerütmihäire...aga et ei hakka seda korrigeerima.Subjektiivselt pole see naine kunagi midagi tundnud,ei valu,ei hingeldust,trepist jaksab käia,aias kaevab jne.KAS RÜTMIHÄIRE VÕIS OLLA LIHTSALT JUHUSLIK?MIS PÕHJUSTAB SÜD.RÜTMIHÄIRET?KAS SELLEGA SEOSES PEAKS MIDAGI TEGEMA?
arst kirjutas vererõhku alandavad tabletid,mis ühtlasi pidi ka s.rütmi korrastama...
Tänan!
mari

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Arsti juures viibimine on ise suure emotsionaalse stressi põhjuseks, miks ei tea. arst on kõigest inimene ja ükstaspuha kui leebelt ja rahulikult ta haigega ka ei räägiks on osa inimesi lihtsalt pinges. See omakorda tõstab vererõhku, südame löögisagedust võib tekitada ka rütmihäireid. Rütmihäired ise jagunevad ohututeks ( esineb peaegu kõigil inimestel) ja ohtlikeks. Arvan seda, et õige oleks läbi viia ööpäevane südamerütmi ja vererõhu uuring, see annab tõelähedasema pildi tegelikust vererõhust ja südame rütmihäirest.
Head tervist soovides Madis Veskimägi