Ninavere jooks 05.05.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Ninaverejooks on olnud 4 korda juba ja üks päev hakkas järsku verd jooksma ja ei lõppend panime külma rätiku nina peale ja rättikust hakkas läbi tulema läksin kraani kausi juurde ja vere klimp tuli välja aga mul on peale sed jooksu nina ja pea valutanud kas peaks kõrvetama veresoont minema?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Enne tuleb selgitada põhjus, vaid osa vajavad "kõrvetamist". Pöördu esmalt oma perearsti vastuvõtule, tema teostab rinoskoopia, hemogrammi, hüübivus jt uuringud, siis edasine. Nina verejooksu esmaabiks on ninatiiva kokkusurumine, külm kott ninajuurele, ettepoole kummardumine. Apteegist saab osta ka verejooksu pidurdavaid käsnakesi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi