Minul nutmisel ei tule pisaraid 21.07.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Nutmisel ei tule pisaraid. Kõik on kogunenud sisse. Olen kõvasti karjunud, et pingeid maandada endas, see ei aita.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressioonid – võimalusi palju, paljud tegurid toimivad seega ka samaaegselt..Depressioon
a) psühhoosiga või ilma psühhoosita.
b) Ühekordsed või korduvad depressioonid.
c) Kerge, mõõdukas või raske depressioon.
d) Muud meeleoluprobleemid – e) kehalistest haigustest võif) sotsiaalsetest agensitest (teguritest) tingitud tundeeluhäired.
Igal olukorral on omad emotsioonid, omanäolised masenduse spektrid. Depressioon
on klassikaline mälufunktsioone alandav mõjur. Depressioon
alandab kõiki vaimseid võimeid: mälu, mõtlemisvõimet, loomingujõudu.
vt varasemaid.
Iga inimene on unikaalne ja eelsoodumus depressiooni tekkeks on
inimesiti erinev- Depressioon on mitmetahuline, mitmetahuline on ka depressiooni ravi ja ennetamine.

Eesti rahvas on depressiivne, seda häiret on paljudel. Kui ühiskonnas
valitseb ebaõiglus, siis kannatavat poolt vaevab depressioon: kus on
vaesus, seal on ka depressioon, ka ilma nututa depressioon.

Rõõmsameelset tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet