Üritasin veene läbi lõigata aga õnneks ei teinud seda. 04.06.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Üritasin endal veene läbi lõigata kuna oli eluisu otsas õnneks ma seda siiski teha ei julgenud aga nüüd käel paar triipu. Kas oskate öelda mida võiks peale panna et neid kriime ära kaotada? Või kas üldse saan neist lahti ise kahetsen väga et seda tegin lähen ka 27 juuni psühhiaatri vastuvõtule aga hetkel sooviks neist kriimudest vabaneda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kestev - sügav depressioon on asja tuumaks. Seega kõik depressiooni vähendavad-kõrvaldavad võtted on kasulikud. Depressioon on tüüpiline mälufunktsioonide nõrgendaja ja psüühilise võimekuse vähendaja, mis mõjutab kõiki meie vaimseid ja kehalisi funktsioone.
Depressioon
alandab kõiki vaimseid võimeid: mälu, mõtlemisvõimet, loomingujõudu. Seega - kõik vaimseid võimeid parandavad harjutused-tegemised parandavad meeleolu, kõrvaldavad depressiooni, viivad suitsiidimõtetest kaugemale.
Terves kehas terve psüühika! Ka siit tuleb ju peoga soovitusi.

Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet