4aastane poiss 25.10.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, selline mure 4 aastase poisi pärast! Lasteaias palus laps juurde toitu aga ei jõudnud seda ära süüa ja kasvataja pahandas, et olgu ära söödud! Lapsel selle kasvatajaga nüüd trots ees! Lasteaias on tunnid ja laps peaks teistega koos tundi minema aga keeldub ja jääb mängima 2-3 aastastega! Rääkides ei vaata silma! Öeldi, et lapsel midagi viga ja kogu pere on suures mures ja stressis! Kas mu lapsel on tõesti midagi viga? Issi on eemal olnud 6 kuud kodust ja seda elas laps väga üle ning sündis ka väike õde!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pereelu Lego-klotsid vaja õigesse tervikpilti panna. Lasteaiatädiga ka suhted sõbralikuks muuta, Pereisa-klotsid olgu perele/lapsele nö käeulatuses.
Lastepsühhiaatri jutule - siis näeb probleemi täpsemalt. Viga ei peagi olema, aga mure vajab ka leevendamist.

Koosmeelt soovides,
Jüri O.-M. Ennet