Pikk määrimine ja vähene veri päevade ajal 09.02.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Endast- olen 48kg ja 164cm pikk (eluaeg alakaaluline olnud). Sporti ei tee, käin jalutamas iga päev. Püüan viimased 8kuud korralikult süüa 3x päevas. Liigset stressi elus pole. Ei suitseta ega tarvita alkoholi. Igapäevaselt võtan rasedate vitamiine.

Kasutasin 5a Mirena spiraali (menstruatsiooni sellel ajal ei toimunud). Loobusin spiraalist 07.05.2021 rasestumise eesmärgil. Enne seda on olnud 2 aborti ja üks sünnitus. Peale spiraali eemaldamist on olnud 3-4 päeva pruuni määrimist ja siis 3-4 päeva vererohked päevad. Tsükkel korras (30-31p). Mingeid kaebusi mens. ajal pole. Novembris sain õrna triibu rasedustestile, kuid 2päeva hiljem hakkas määrima ja järgmisel päeval hakkas menstruatsioon (õigel mens. päeval). Käisin ka arstil, kes ütles, et emakas on ilus ja midagi korrast ära ei ole. Veretest oli samuti korras. Detsembris sain jälle heleõrna triibu ja samuti 2päeva hiljem hakkas määrima ja järgmine päev vererohke (samuti pea õigel päeval). Nüüd jaanuar ja veebruar on olnud pikk määrimine (4p määrimist veidi verd ja uuesti 3p määrimist) ja väga vähe verd. Veebruaris määris tumepruunilt ja ainult pühkides oli verd, sidemele põhimõtteliselt ei jäänudki. Arsti aeg on märtsis, kuid olen seda detsembrist saati oodanud ja vaikselt juba mõtlen üle, et minuga on midagi väga valesti. Kas oskaksite öelda millele peaksin tähelepanu pöörama või mida arstilt küsima. Kas kaks “ära kukkumist” järjest on normaalne? Kas määrimine mõjutab kuidagi rasestumist?

Tänan vastuse eest!
Soovin Teile kõike head.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, truil olnud kahel korral väga väikese raseduse peetumine. Soovitaks kindlasti geneetiku konsultatsiooni koos mehega). vajalikud ka vereproovid, msvajalikud erinevate antikehade määramiskes. Olulised on ka kilpnäärme testid; emakakaelast testid suguhaigustele; mehe sperma analüüs!DRKadastik