Nakkushaigus ja rasedus 23.04.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Kuidas mõjutavad sarlakid raseduse kulgu või loote arengut mistahes raseduse trimestril? Isegi, kui ravi peale saaks.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, sarlakid on tavaline bakteriaalne infektsioon, olulist oht rasedusele ei põhjusta. Nakkus on ohtlik kõige rohkem 24 tunni jooksul, harva 2-3 nädala pärast. Iseloomulik punetav kare lööve, kurguvalu, külmavärinad ja peavalu. Sarlakeid põhjustab bakter streptokokk A, laske arstil teha vereproov, kurgu limaskesta analüüs. Sarlakeid tuleb ravida just penitsilliiniga. Haigestuda võivad kõik olenemata vanusest. Ohtlikud infetktsioonid rasedatele on leetrid punetised herpes. DRKadastik